W wyjątkowym czasie jakim jest połóg – mama i noworodek wymagają szczególnej troski. Często w nowej sytuacji w domu zagubiony jest również świeżo upieczony tata. Spotkanie z położną ( podczas wizyty po porodzie) to doskonały moment, aby świeżo upieczona mama mogła zadać wszelkie pytania dotyczące zarówno zdrowia swojego jak i maluszka. Dzięki indywidualnej opiece położnej rodzicom łatwiej odnaleźć się w opiece nad dzieckiem.

Wizyta położnej po porodzie obejmuje:
  • poradę laktacyjną;
  • badanie i ważenie noworodka;
  • porady dotyczące pielęgnacji dziecka (w tym kąpiel, pielęgnacja kikuta pępowinowego, pielęgnacja okolic pieluszkowych);
  • badanie mamy – piersi oraz (jeśli jest) rany krocza lub rany pooperacyjnej;
  • w przypadku konieczności zdjęcie szwów z rany;
  • omówicie zaleceń wydanych przy wypisie ze szpitala do domu.

Czas trwania wizyty to 60 minut. Rodzice mogą skorzystać z jednorazowej wizyty, jak również wykupić pakiet 4 wizyt patronażowych i zdecydować się na całościowa prywatna opiekę położnej po porodzie.

Najczęściej zadawane pytania

Gdy tylko pojawi się taka potrzeba. Wiele mam już w ciąży decyduje się na prywatną poporodowa opiekę położnej. Można również skontaktować się z położną bezpośrednio po porodzie i umówić wizytę zaraz po wyjściu ze szpitala do domu.

Tak, można korzystać wyłącznie z prywatnych usług. Wizyty położnej w ramach NFZ są przywilejem mamy i dziecka, nie obowiązkiem.

Tak, można zdecydować się na całościową prywatną opiekę położnej środowiskowej. Wtedy najczęściej odbywają się 4 wizyty patronażowe.

W czym mogę Ci pomóc?

.