Usługi położnej

Ewa Mazurkiewicz

Usługi

porada-laktacyjna

Porada laktacyjna

Większość mam jeszcze przed porodem deklaruje, że chciałyby karmić dziecko piersią. Wiele z nich napotyka na początku swojej drogi mlecznej różne problemy. Pojawia się wiele pytań i wątpliwości. Zdarza się, że w wyniku braku odpowiedniego wsparcia mamy poddają się i kończą swoją przygodę z karmieniem naturalnym. Wcale nie musi tak być – warto skorzystać z profesjonalnej porady laktacyjnej.

Porada laktacyjna trwa 60 min. W jej trakcie odbywa się badanie piersi mamy, badanie dziecka, ocena funkcji ssania i przebiegu karmienia. Zbierany jest również szczegółowy wywiad, a mama może zapytać o wszystkie nurtujące ją kwestie.

wizyta-po-porodzie

Wizyta po porodzie u mamy i dziecka / prywatna wizyta patronażowa

Zadaniem położnej jest udzielenie wsparcia i pomocy świeżo upieczonym rodzicom. Często pojawia się wiele pytań i wątpliwości dotyczących opieki nad maluszkiem.

Wizyta jest kompleksowa – oznacza to, że obejmuje zarówno porady dotyczące pielęgnacji dziecka jak i pomoc mamie.

domowa-szkola-rodzenia

Domowa szkoła rodzenia

Indywidualnie przygotowany program szkoły rodzenia daje rodzicom możliwość wyboru najistotniejszych dla nich tematów. Atmosfera prywatności stwarza również dogodne warunki do zadawania pytań. W trakcie pierwszej wizyty omawiane są oczekiwania pary względem naszych spotkań.

poród domowy

Poród domowy

Zgodnie z obowiązującym prawem kobieta może jako miejsce porodu wybrać swój dom. Popularność porodów domowych stale wzrasta – związane jest to z poczuciem bezpieczeństwa i komfortu, jaki zapewnia dobrze znane środowisko. Położna to samodzielna specjalistka w zakresie opieki nad kobietą w każdym okresie jej życia. Posiada niezbędne uprawnienia, aby przyjąć poród i wystawić komplet niezbędnych dokumentów.

opieka-po-wypisie-na-zadanie-2

Opieka poporodowa w pierwszych dobach po wypisie na żądanie

Część mam opuszcza szpital w ciągu pierwszej doby po porodzie. Często powodem, dla którego opuszczają oddział położniczy jest fakt, że w swoim domu łatwiej im się zregenerować, wygodniej karmić piersią i mają możliwość całodobowej pomocy ze strony swojego partnera lub innych osób.

W takiej wyjątkowej sytuacji niezbędna jest opieka położnej, która będzie czuwała nad bezpieczeństwem mamy i maluszka. W pierwszych dobach po porodzie konieczna jest obserwacja noworodka m.in. pod kątem pojawienia się żółtaczki. Ważna jest również kontrola masy ciała dziecka i jej fizjologicznego spadku. Dodatkowo, powinny zostać pobrane badania przesiewowe na bibułę.

Przygotowanie do VBAC / porodu naturalnego po poprzednim cięciu cesarskim

Przygotowanie do VBAC / porodu naturalnego po poprzednim cięciu cesarskim

Mama, której poprzednie dziecko urodziło się drogą operacyjną  nie musi od razu decydować się na cięcie cesarskie. W zależności od sytuacji często zdarza się, że poród naturalny jest możliwy. Indywidualne przygotowanie do VBAC (Vaginal Birth after Cesarean) z położną daje możliwość rzetelnego zdobycia informacji dotyczących przebiegu porodu naturalnego po poprzednim cięciu cesarskim.

szkoła karmienia piersią

Szkoła karmienia piersią

Zajęcia przygotowujące do karmienia naturalnego. W ich trakcie omawiane są wszelkie aspekty dotyczące laktacji. Rzetelna wiedza zapewni mamie poczucie bezpieczeństwa i kompetencji. Spotkania są świetną okazją, by dowiedzieć się co robić, aby droga mleczna przebiegała bezproblemowo.